تبلیغات
شوخمل فهیم

شوخمل فهیم
لبخند بزن مثبت بیاندیش ومثبت زندگی کن
قالب وبلاگ

دوستی  جریان ممتد و شیرینی در تمام  طول عمر انسانهاست.دوستی برای همه بخصوص افرادی که بیشتر در اجتماع هستند اجتناب ناپذیر است.بخصوص جوانها که در محیط مدرسه ودانشگاه با دوست یابی استقلال و هویت خودشان را به اثبات می رسانند. مشکلی که برای تمام افراد در تمام سنین امکان دارد پیش بیاید گرفتار دوست ناباب شدن است.که برای خلاصی از این جریان تنها یک راه وجود دارد اینکه یاد بگیریم بگوییم «نه».البته نه گفتن کار بسیار سختی است بخصوص با فرهنگی که در خانواده های ما رواج دارد.(باید به حرف پدر ومادر تنها پاسخ مثبت بدهی وبگویی چشم)کودکی که به نوجوانی رسیده وتنها در تمام عمر کوتاهش گفته چشم،باشه چطور در ابتدای ورود به جامعه وبرخورد با دشمنان دوست نما مقاومت نشان بدهد ودوست را از دشمن تشخیص بدهد.

اول باید یاد بگیریم به کارهایی که انجام می دهیم فکر کنیم واین وظیفه خانواده است که از فرزندان نخواهند بدون چون وچرا تمام خواسته های پدر ومادر را قبول کنند باید بچه ها را به چالش بکشیم و بخواهیم که دلیل کارهایی که انجام می دهند را برای ما تشریح کنند و توضیح بدهند چرا هر کاری را انجام می دهند این باعث می شود تا نوجوانان ما یاد بگیرند به کارهایشان فکر کنند.

دوم نوجوان باید برای خودش قوانینی در نظر بگیرد.مثلا من به هیکلم یا اندامم اهمیت می دهم ووزنم راکنترل می کنم.یا خانواده ام در اولویت قرار دارند.یا درسم برایم مهم است.همه اینها باعث می شود شما در یک خط قرمزی قرار بگیرید که از این خط بیرون رفتن برای هدف شما مضر است.ومطمئنن همه یک سری خط قرمز دارند وباید تلاش کنند برای رسیدن به اهداف زندگیشون وسالم ماندن وسالم زندگی کردن در جای خود وبه موقع به دوستانشان «نه»بگویند.وخیلی راحت به دوستانشن بگویند من سیگار نمی کشم.مشروب نمی خورم......نمیام،نمی تونم،نمی خوام،دوست ندارم،میل ندارم.  

ودر عوض در راستای اهداف شخصی سعی کنیم  دنبال دوستانی باشیم که در زمینه اهداف ما موفق هستند.مثلا دوست دارید پولدار بشوید.با تجار یا فرزندان آنها دوستی پیدا کنید این باعث می شود که از افکار اقتصادی آنها استفاده کنید وکم کم یاد بگیرید چطور به تمام پیرامون خودتان  نگاه اقتصادی داشته باشید.  

امام علی(علیه اسلام):دوستان یک روحند در چند پیکر.

امام علی(علیه اسلام):نفسها گونه گونند،پس انهایی که همگون باشند با هم گرد آینهومردم به همگنهای خود بیشتر گرایش دارند.

امام علی(علیه اسلام):بیشترین صلاح ودرستی،درهمنشینی با خردمندان و صاحبدلان است.

امام علی(علیه اسلام):از همنشینی با افراد فاسق وفاجر ومتظاهر به معاصی خدا دوری کن.

 امام علی(علیه اسلام):دوست راستین کسی است که تو رادر برطرف کردن عیبهایت راهنمایی کند،در غیاب هوای توراداشته باشدوتو را بر خودش ترجیح دهد.

 

 
[ شنبه 1 مرداد 1390 ] [ 03:43 ب.ظ ] [ راحله السادات مصطفوی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب